Eagletoursdubai - Reza Tours
برای هماهنگی سفری شاد، با ما تماس بگیرید. 00971509685656، 09109786854 www.eagletoursdubai@gmail.com
                                                        
درباره وبلاگ

برنامه ریزی سفر خود را به ما بسپارید و از سفر خود، نهایت لذت را ببرید..
مدیر وبلاگ : رضا مرادی
نویسندگان
نظرسنجی
آیا اطلاعات سایت برای شما مفید واقع شده است؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
چهارشنبه 6 آبان 1394 :: نویسنده : رضا مرادی
دبی؛ میزبان برگزاری نمایشگاه جهانی 2020اکسپو 2020 یک نمایشگاه جهانی ثبت و تایید شده توسط دفتر بین المللی نمایشگاه ها (BIE)، در پاریس، در 27 نوامبر 2013 است. بر این اساس؛ دبی حق داشتن و برگزاری نمایشگاه 2020 را بدست آورد.

در ابتدا، پنج شهر برای برگزاری این نمایشگاه پیشنهاد شدند که از میان آنها، چهار شهر در رقابت باقی ماندند.


دبی از امارات متحده عربی

اکاترینبرگ از روسیه

ازمیر از ترکیه

سائو پائولو از برزیل
دبی برای نخستین بار از خاورمیانه این رویداد را میزبانی خواهد کرد. پیش بینی شده است که این میزبانی می تواند بین سالهای 2015 تا 2021، 23 میلیارد دلار برای این شهر سودآوری داشته باشد. که این مبلغ معادل یک چهارم تولید ناخالص دبی است.
نمایشگاه جهانی یا World’s Fair or Universal Expositions مجموعه نمایشگاه هایی است که هرچند سال یکبار در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود. این نمایشگاه ها مهمترین نمایشگاه های برگزار شده در جهان محسوب می شوند که تحت نظر موسسه ای به نام دفتر بین المللی نمایشگاه ها (International des expositions Le Bureau) که مرکز آن در پاریس است برگزار می شود و آن را Expo نیز می نامند.

ایده برگزاری این قبیل نمایشگاه ها به سنت رایج بین فرانسویان برای برگزاری نمایشگاه های سالانه می گردد. در سال 1844 نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه صنعتی فرانسه (Industrial Exposition of French 1844) در پاریس برگزار شد که این نمایشگاه زمینه ساز ادامه این قبیل نمایشگاه ها در سطح بین المللی و تحت نام نمایشگاه جهانی بود. اولین دوره این نمایشگاه ها پس از انقلاب صنعتی در هاید پارک لندن در سال 1851 برگزار شد.

نمایشگاه جهانی اکسپو با نمایشگاه های تجاری که اغلب برگزار می شود، متفاوت است. نمایشگاه اکسپو، رویدادی انتفاعی نیست، بلکه صحنه ای برای نمایش دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی کشورها و دورنمای توسعه آنها می باشد. شرکت کنندگان عمده آن کشورها و سازمان های بین المللی هستند. تا کنون 24 شهر این نمایشگاه را برگزار کرده اند. میزانی نمایشگاه اکسپو برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور میزبان و تبادلات و همکاری های بین المللی بسیار مفید است. از این رو، تمام کشورهای عضو دفتر نمایشگاه های بین المللی بی آی ای (BIE) مایلند میزانی این نمایشگاه را به عهده بگیرد.

پس از قرارگیری دبی در میان سه شهر برتر داوطلب جهت میزبانی نمایشگاه جهانی 2020 عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر (رئیس مجلس وزیران) و نائب رئیس دولت امارات متحده عربی و همچنین حاکم دبی، در ماه فوریه سال 2012 فرمان تشکیل کمیته عالی جهت میزبانی این رویداد جهانی را صادر نمود. این کمیته به ریاست عالیجناب شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس هواپیمایی کشوری و مدیر اجرایی گروه هواپیمایی امارات و شرکت هوایی فلای دبی تشکیل گردید. به موجب حکم 2 سال 2012 اعضای این کمیته متشکل از محمد ابراهیم الشیبانی، مدیر دفتر حاکم دبی بعنوان معاون رئیس کمیته، ریم الهاشمی وزیر امور خارجه و مدیرعامل این کمیته، احمد عبداله الشیخ مدیرعامل کل دفتر رسانه ای دولت دبی و هلال سعید المری، مدیرعامل مرکز تجاری جهانی دبی بودند. این کمیته وظیفه ارائه گزارش های منظم را به طول مستقیم به عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم و در جریان گذاشتن ایشان از تمامی نتایج، نقاط عطف، چالش ها، راه حل ها،  پیشنهادات و توصیه ها بر عهده داشته اند.

طبق این فرمان همچنین تمامی ادارات دولتی و محلی و مقامات دولتی می بایست با این کمیته همکاری داشته و بطور کامل از تصمیم بزرگ پشتیبانی نموده و برای رسیدن به هدف نهایی که حصول اطمینان در موفقیت در میزانی نمایشگاه جهانی 2020 بود تلاش نمایند.

با توجه به ماده چهار این قانون، کمیته تشکیل شده، موظف به تدوین طرح استراتژیک لازم جهت رسیدن به هدف میزبانی نمایشگاه جهانی 2020 مطابق با استانداردهای بین المللی بوده و همچنین حصول اطمینان از در دسترس بودن زیرساخت های مناسب و شناسایی مالی، فنی، رسانه ای، امنیتی، اقتصادی و گردشگری از اهم وظایف این کمیته اعلام گردید.

نظارت بر ارتباطات بازاریابی محلی و بین المللی و انتخاب مکانی مناسب جهت برگزاری این رویداد و تعریف فعالیت ها از اولین اقدامات این کمیته جهت میزبانی این نمایشگاه بوده است. این کمیته همچنین اقدام به تعیین کمیته های فرعی و تیم های کاری حرفه ای و متخصص جهت انجام ماموریت ها و تقسیم وظایف نمود و توسط روسای کمیته های فرعی در جریان امور قرار می گرفتند.

پس از آن عالیجناب شیخ محمد در ماه فوریه 2012 ملاقاتی با دبیرکل دفتر نمایشگاه های بین المللی بی آی ای (BIE) آقای ویسته گونزالس لوسرتالیس و با حضور شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و عالیجناب شیخ سیف بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر و وزیر کشور در کارخ زعبیل داشتند. پس از این ملاقات دبیرکل دفتر نمایشگاه های بین المللی بی آی ای بازدیدی از امارات متحده عربی جهت کسب دانش بیشتر و آگاهی از پنانسیل امارات و آمادگی آن جهت واحد شرایط بودن جهت میزبانی نماشگاه جهانی 2020 داشتند. در این گفتگو عالیجناب شیخ محمد نگاهی اجمالی به آینده اقتصادی، فرهنگی امارات داشتند و تمرکز بر ایجاد زیرساخت های استاندارد جهانی در زمینه های بهداشت، آموزش و پرورش، ورزش، مسکن، خدمات شهری و گردشگری و نمایشگاه ها و دیگر امکانات رنسانس تمدنی را از اهداف اصلی دولت امارات دانستند.

در انتها ویسنته گونزالس لوسرتالیس پیشرفت کیفی و زیرساخت های یکپارچه امارات را از نقاط برجسته دانست و با تبریک به عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم اعلام کرد که تحت تاثیر امارات قرار گرفته است.

پس از موفقیت دبی در این رقابت و انتخاب این امیرنشین به عنوان شهر میزبان برگزازی نمایشگاه 2020 یا برگزاری نمایشگاه اکسپو در امارات، دبی هزینه ای برابر با 4 میلیارد دلار صرف زیر ساخت های این امارت و آمادگی جهت برگزاری مراسم خواهد نمود.

نمایشگاه جهانی، نمایشگاه غیر تجاری است. میزبانی این نمایشگاه باعث ترویج و تبادل نظر و همچنین توسعه جهان اقتصاد، فرهنگ و علم و تکنولوژی خواهد بود. در این نمایشگاه، شرکت های مختلف از سرتاسر جهان به معرفی دستاوردهای خود پرداخته و این امر باعث بهبود روابط بین الملل نیز می گردد. در این میان، سایر کشورهای عربی نیز حمایت خود را از دبی جهت میزبانی این مراسم اعلام نمودند.

از دیگر اقدامات دبی جهت برگزاری این مراسم، تشکیل صفحاتی در شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک بود تا مردم به راحتی از اخرین تصمیمات آگاه و نظریات و حمایت خود را از آن اعلام نمایند.

شعار در نظر گرفته شده جهت برگزاری این مراسم، "خرد جمعی، ایجاد آینده" است که دیدگاه دبی را برای برگزاری این مراسم در چهار پایه اصلی پایداری، انرژی پاک، سیستم هوشمند و خلق فرصت بنا نهاده است.

ریم آل هاشمی، وزیر امور خارجه، که ریاست کمیته ملی امارات متحده عربی برای نمایشگاه جهانی 2020 را برعهده دارد، معتقد است امارات درحال برداشتن گام های بزرگ برای میزبانی نمایشگاه جهانی سال 2020 است که بین ماههای اکتبر 2020 و آوریل 2021 در بین مناطق جبل علی و مرکز تجاری دبی برگزار خواهد شد. به گفته ایشان حدود 25 میلیون نفر، عمدتاً خارج از امارات، انتظار می رود که بیننده این مراسم باشند و بیشترین بازدید کننده از نمایشگاه ها را رقم خواهند زد. انتظار می رود این مراسم در طول 6 ماه برگزاری، 25 میلیون بازدید کننده داشته باشند.

ساخت 421 کیلومتر پهنای مترو دبی، متشکل از 197 ایستگاه تا سال 2020 از اهداف سازمان حمل و نقل عمومی RTA می باشد.

Adnan Al Hammadi، مدیر عامل آژانس ریلی سازمان حمل و نقل عمومی تا پایان سال 2020، زمانی که رشد جمعیت امارات از 1.3 میلیون نفر فراتر رود، خط قرمز از جداف به آکادمیک سیتی دبی متصل خواهد شد. وی افزود 4 خط جدید مترو در حال ساخت هستند. در حالی که دو خط قرمز و سبز در حال توسعه می باشند.

این مراسم در فاصله بین شهری ابوظبی و دبی در فضایی با مساحت 438 هکتار برگزار خواهد شد تا میهمانان و بازدید کنندگان به راحتی از هر دو امارت به محل برگزاری نمایشگاه دسترسی داشته باشند. محل اصلی نمایشگاه با نام الوصل که در عربی به معنای اتصال است، نام گذاری گردیده است. اطراف نمایشگاه با ساختمان های کوچک درونی و سپس ساختمان هایی با مساحت های بیشتر در خارج از آن طراحی گردیده است که با سیستم ریلی زیر زمین به یکدیگر متصل خواهند گردید. نمایشگاه جهانی 2020 از تاریخ 21 اکتبر تا 21 آپریل به مدت شش ماه برگزار خواهد گردید و همزمان با پنجاهمین روز ملی امارات متحده عربی خواهد بود. پس از پایان نمایشگاه جهانی 2020، محل نمایشگاه به محل دائمی توسعه تحقیقات داننشگاهی تبدیل خواهد گردید.

نمایشگاه جهانی اکسپو 2020 نقطه عطفی مهم برای این امارات می باشد که قطعاً رشد فراوانی را در ارائه گسترده ای از بخش های مهم چون صنعت توریسم، گردشگری، تجارت، حمل و نقل و همچنین املاک و مستغلات ایجاد خواهد نمود. سازندگان در دبی کار بر روی چندین پروژه بزرگ را آغازه کرده اند که همگی آنان تا پیش از تاریخ برگزاری نمایشگاه جهانی 2020 به پایان خواهند رسید.

نوع مطلب : اطلاعات عمومی، 
برچسب ها : دبی، سفر به دبی، اکسپو، اکسپو 2020، امارات متحده عربی، امارات، نمایشگاه،
لینک های مرتبط : ایرانیان و اکسپو 2020،
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic